Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7906
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Пропаганда > Државни пропаганди
.: Српска пропаганда во Македонија :.

Стојан Новаковиќ пратеник на Кралството Србија во Цариград – на Чедо Мијатовиќ, Министер за надворешни работи во Белград

fe

Чедо Мијатовиќ, Министер за надворешни работи на Кралството Србија – на Стојан Новаковиќ, Пратеник на Кралатсвото Србија во Цариград

fe

Стојан Новаковиќ, пратеник на Кралствотго Србија во Цариград – на Чедо Мијатовиќ, Министер за надворешни работи во Белград

fe

ТЕМКО ПОПОВ – на Деспот Баџовиќ

fe

Стојан Новаковиќ, пратеник на Кралството Србија во Цариград – на Чедо Мијатовиќ, Министер за надворешни работи во Белград.

fe

Стојан Новаковиќ, пратеник на Кралството Србија во Цариград – до Чедо Мијатовиќ, Министер за надворешни работи во Белград.

fe

Петар Манојловиќ, Вицеконзул на Кралството Србија во Скопје – на Драгутин Франасовиќ, министер за надворешни работи во Белград

fe

Стојан Новаковиќ, пратеник на Кралството Србија во Цариград – на Драгутин Франасовиќ, Министер за надворешни работи во Белград

fe

Стојан Новаковиќ, пратеник на Кралството Србија во Цариград – на Драгутин Франсовиќ, Министер за надворешни работи во Белград.

fe

Петар Карастојановиќ , генерален консул на Кралството Србија во Солун – на Драгутин Франсовиќ, Министер за надворешни работи во Белград.

fe
First
Prev
Страна 2 од 5
Next
Last

вторник, 28 септември 2021
Моментно посетители: 66

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Македонките заслужни за победата на Аргеј I
--------------------------------
 Најголема археолошка акција со светот
--------------------------------
 Најстариот кадар од македонската Филмска уметност
--------------------------------
 Киклопскиот ѕид во Македонија меѓу најстарите
--------------------------------
 Храброста на Смилевските мајстори
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: