Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7719
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Новости > Дневни новости
.: Дневни случувања во Македонија :.

Дека Претседателот Црвенковски од државна функција, со државни пари, тера партиска политика за рехабилитација на СДСМ, и подготовка за своето шефување со партијата, не е ново. Тој и самиот го потенцира тоа.

fe

Ги следиме процесите кои се случуваат на пазарот на капитал во регионот и пошироко и ние не сме имуни на овие состојби - изјави Штериев за ВЕЧЕР не сакајќи директно да одговори дали се бара инвеститор за Берзата

fe

Да не се залажуваме дека вечерва ќе биде лесно против домаќинот Португалија, иако на првиот меч во Скопје направивме позитива од 37 кошеви. Мораме да бидеме мобилни во сите 40 минути, вели капитенот на селекцијата на Македонија Врбица Стефанов

fe

Нашата мегалитска опсерваторија е претставена на дури 9 страници и со 5 фотографии. Постои голема веројатност дека и изданијата од регионот ќе се заинтересираат за овој напис

fe

Науката се вклучува во решавањето на енергетските проблеми во земјава.

fe

Понудата во Владата била доживеана како шок. Со неа, како што велат нашите извори, бил запознаен и амбасадорот на Европската унија во Македонија, Ерван Фуере, затоа што дошла од негов претпоставен во Брисел

fe
First
Prev
Страна 13 од 13
Next
Last

вторник, 04 август 2020
Моментно посетители: 37

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Св. Маченик Нестор
--------------------------------
 “Соломоново клејмо” – заштита од зло
--------------------------------
 Свештмч. Мокиј
--------------------------------
 Втор вселенски собор
--------------------------------
 Македонците ги носат слоновите во Европа
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: