Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 8142
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Пропаганда > Државни пропаганди
.: Бугарски фалсификати за Македонскиот народ :.

"БУЛГАРЫ - ЭТНОС и ЭТНОНИМ"

 Абрар Каримуллин

fe

ROZMOWY Z KATEM (РАЗГОВОРИ СО ЏЕЛАТОТ), Ranstwawy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1985
by
Kazimierz Moozarski

fe

Крсте Петков Мисирков по доаѓањето во Битола, при крајот на 1902 г., ќе започне со водење дневник.

fe

Често Бугарите велат дека нашата историја била „прекроена„, не излажал овој или оној, (најчесто комунистите!)

fe

Каков “Бугарин“ е Теофилакт – Охридски Архиепископ?!

fe

Поимот - ЗЕМЈА, не е исто што и поимот - држава уште помалку народ - ентитет.

fe

Бугарите немаат - ниту еден друг извор, лице, документ или било што сл. А  што би го следело - осамениот Паисиј, патем речено кој воопшто и не бил во Бугарија ниту бил Бугарин - затоа  И - НЕМА ИЗВОРНА БУГАРСКА ПРЕРОДБА!

fe
 
First
Prev
Страна 3 од 3
Next
Last

понеделник, 15 август 2022
Моментно посетители: 101

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Македонците и ножот
--------------------------------
 Моштите на Св.Марина
--------------------------------
 Најстарото дрво во Македонија
--------------------------------
 “Перфидии” - воени подлости
--------------------------------
 Архелај I, најголемиот Македонски крал–реформатор
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: