Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7552
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Новости > Дневни новости
.: Дневни случувања во Македонија :.

Управата за јавни приходи затвори 40 бензински пумпи во земјава поради непочитување на законот за фискализација и регистрирање на готовинските плаќања.

fe

Од страна на Зоран Заев го слушнавме повторно она што е последно, а тоа е дека треба да ја свиткаме кичмата во однос на името, изјави Груевски. На лидерската средба се разговараше и за Уставните измени и за измените во Изборниот законик

fe

Џајковски во Хрватска најавен како автор на совршена музика

fe

Свадбата во Кокино, Тумба - Маџари и Жетва во Арбанашко

fe

На Македонците треба да им се покаже дека и во иднина ќе бидат Македонци. Дискусијата за прашањето за името во Европскиот Парламент треба да се смири и да се најде решение за две прашања.

fe

Груевски во своето обраќање, иако на дипломатски начин и одбрани зборови потсети дека Бранко Црвенковски еднаш во 1993 година (1995) го предаде името по што станавме ФИРОМ, а странците му замижаа на Црвенковски за наместени парламентарни и претседателски избори во 1994 година.

fe

Колона возила од контингентот на македонската армија во Ирак налетала на експлозивна направа, повредени нема, соопшти Министерството за одбрана.

fe

Македонскиот репрезентативец го постигна својот трет гол сезонава и беше еден од најзаслужните за победата на Лацио над Фиорентина (3:0)

fe

Македонски кандидат за номинација за наградата Оскар во конкуренција на филмови од неанглиско говорно подрачје е филмот "Јас сум од Титов Велес" од режисерот Теона Стругар-Митевска.

fe

Рикер: Носам топли поздрави од Буш и од американскиот народ

fe
First
Prev
Страна 9 од 13
Next
Last

вторник, 20 март 2018
Моментно посетители: 84

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Св. Маченик Нестор
--------------------------------
 Св. мччка Васса со деца: Теогниј, Агапиј и Пист
--------------------------------
 Обуката на македонската фаланга
--------------------------------
 Абодрити, словенско племе во Дакија
--------------------------------
 Најславната песна за Палестина е од Македонец
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: