Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7535
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Новости > Дневни новости
.: Дневни случувања во Македонија :.
НОВА АНТИМАКЕДОНСКА ПРОВОКАЦИЈА ВО ГРЦИЈА
fe
ПОСТОЈАТ ЛИ ДВОЈНИ СТАНДАРДИ ЗА ДОБИВАЊЕ ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ?
fe

КОМИСИЈАТА ЗА ЛУСТРАЦИЈА НИКАКО ДА СЕ ФОРМИРА

fe

Отворена лабораторија за анализа на виното

fe

Владино road show во Силиконската долина во Сан Франциско

fe

ПРОМОЦИЈА ВО ВЕЛЕС

fe

Струјата од ноември поскапува за 13,5 отсто, в година уште повеќе

fe

Најкреативни сме во 22.04 часот

fe

Во Отвореното графичко студио, при Музејот на град Скопје, денес (20 ч.), ќе се отвори авторска изложба на историчарот на уметност Горанчо Ѓоргиевски, насловена Curatorial Workshop.

fe

Помалку од пет отсто од фирмите кои работат со храна во земјава го имплементирале ХАСАП системот.

fe
First
Prev
Страна 7 од 13
Next
Last

вторник, 23 јануари 2018
Моментно посетители: 178

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Кои се Даките?
--------------------------------
 Првиот златен медал на македонски фотографи
--------------------------------
 Дисциплината кај војската на Македонците
--------------------------------
 Академија – историјат
--------------------------------
 Македонци – прогласени за херои на Нирнберг
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: