Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7535
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Новости > Дневни новости
.: Дневни случувања во Македонија :.
Деновиве, омилено место за стотици домашни и странски планинари и љубители на еко-туризмот е реонот по течението на Бабуна. Гостите се сместени во планинарските домови Чеплес и Папрадиште, каде за ноќевање плаќаат околу 150 денари
fe
Повеќе меѓународни проекти и визуелизација на историските настани, преку пронајдените археолошки предмети, е само дел од програмата на Музејот на Македонија за годинава.
fe
Уште еднаш низ Горно и Долно Маало во Република Вевчани, продефилираа сите наши маки и радости, сите наши маани и доблести... Видовме и како Македонија ја води Грција како мечка низ село.
fe
Хаг нема ингеренции да решава за Љуботен, а Бошкоски му е голем должник на Јохан!
fe
Ова е само еден од насловите во италијанските медиуми, по првиот хет-трик на македонскиот репрезентативец со кој Лацио победи во Реџо Калабрија.
fe
На археолошкиот локалитет Св. Атанасиј", кај кочанското село Спанчево, минатата година во две истражувачки кампањи се откриени значајни артефакти од енолитскиот период, односно 4 век пред нашата ера.
fe
Овој ексклузивен настан кој е поддржан и од Министерството за култура е закажан за 18 мај, а ќе се одржи во рамките на европската турнеја на оркестарот на Бољшој театар од Москва.
fe
Избраниците на Темелковски и против С. Арабија и Ц. Гора покажаа завидна борбеност, желба и добра форма, но потребна е поголема сериозност и подобрување на формата.
fe
Во текот на наредната недела, односно до 20 јануари, ќе се формира фондација "Кокино" со седиште во Скопје, чија цел ќе биде заштита и афирмирање на оваа мегалитската опсерваторија пред домашната јавност и светот.
fe
Еко-туризмот и градење на препознатлив туристички имиџ на земјава е она на што треба да се фокусира работењето на туристичките експерти, смета Бесими.
fe
First
Prev
Страна 5 од 13
Next
Last

сабота, 20 јануари 2018
Моментно посетители: 78

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Деветте Музи се од Македонија.
--------------------------------
 Св. мч. Пасикрат, Валентион, Јулиј и др
--------------------------------
 Полумесечината симбол од Филип II Македонски
--------------------------------
 Св. мч. Александар
--------------------------------
 Поимот лептерно (лефтерно – лесно)
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: