Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 8377
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Пропаганда > Државни пропаганди
.: Бугарската пропаганда во Македонија :.

“Чистите македонски Славјани и Бугарите - Татари“.

fe

“Современа Македонија и македонскиот народ – наследници на античка Македонија и античките Македонци“.

fe

- Овa пропагандно бугарско книжуле излезе во Софија – 2000 год. Автор е Божидар Димитров Стојанов, кој навел :

fe

09-15. X. 1931 год., во Берлин е оддржан VIII Конгрес на Меѓународната работничка помош (IOP)

fe

Најпостојано историски и географски Тракија е дел од Македонија и во антиката но и во средовековието, толку многу што често и самата го носи името – “Македонија”.

fe
 
First
Prev
Страна 4 од 4
Next
Last

среда, 31 мај 2023
Моментно посетители: 26

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Св. Маченик Нестор
--------------------------------
 Највредната препродадена збирка од Македонија
--------------------------------
 Кошула за вардење од уроци
--------------------------------
 Св. Ап. Сила, Силуан, Крискент, Епенет и Андроник
--------------------------------
 Македонското вилино ракче, единствено во светот
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: