Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7713
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
За Македонија > Општи информации > Амбасади во Македонија
Дипломатски претставништва во Македонија
Сподели на Facebook
Контакти од дипломатски претставништва во Македонија.
 • Австрија тел: 02 109-550
 • Австралија тел: 02 361-114
 • Албанија тел: 02 614-636
 • Белгија тел: 02 317-327
 • Бугарија тел: 02 116-320
 • Велика британија тел: 02 116-772
 • Германија тел: 02 117-799
 • Грција-канцеларија за врски тел: 02 118-102
 • Данска тел: 02 614-332
 • Италија тел: 02 117-430
 • Иран тел: 02 118-020
 • Јапонија тел: 02 117-440
 • Србија и Црна гора тел: 02 128-422
 • Норвешка тел: 02 129-165
 • Полска тел: 02 119-744
 • Романија тел: 02 370-144
 • Руска федерација тел: 02 117-160
 • Словенија тел: 02 381-226
 • САД тел: 02 116-180
 • Тајван тел: 02 392-116
 • Турција тел: 02 113-270
 • Унгарија тел: 02 363-423
 • Франција тел: 02 118-749
 • Холандија тел: 02 129-319
 • Хрватска тел: 02 127-382
 • Швајцарија-биро за конзуларни работи тел: 02 128-300
 • Шведска тел: 02 112-828
Превземи ја цела листа

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 8364 пати
Просечна оцена од посетителите
 2,15 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

петок, 10 јули 2020
Моментно посетители: 72

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Св. Ап. Сила, Силуан, Крискент, Епенет и Андроник
--------------------------------
 Целиот учен свет на антиката – во Александрија
--------------------------------
 Влезот на Османлиите во Европа е заради предавство
--------------------------------
 Археолошки истражувања и грабеж на Македонија
--------------------------------
 Најквалитетниот опиум на светот – македонскиот
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: