Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7713
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Пропаганда > Државни пропаганди
.: Комунистичка пропаганда во Македонија :.

Роден во с. Дражевац, Обреновац - Србија на 28.XI.1909 год.

fe

При акциите на ОЗН-а и УДБ-а на чистење терен од екстремистички елементи загинати се следните нивни припадници и полициско - безбедносни органи на тогашната СР Македонија:

fe

Тито во својство на Врховен командант на НОВ и ПОЈ и повереник за Народна одбрана, на 23 мај 1944 год. ја донесува Наредбата за основање на “Оделението за заштита на народот” – ОЗН-а.

fe
 

петок, 10 јули 2020
Моментно посетители: 81

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Докажувањето на младите Македонци од антиката
--------------------------------
 Хелените најголеми противници на Македонците
--------------------------------
 Браќа по камшик – “флагеланти
--------------------------------
 Светло и поплочување на градови, дело на Македонци
--------------------------------
 Најстрашниот и најразорен земјотрес во Македонија
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: