Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 8955
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
За Македонија > Единствено во Македонија > Дали знаете дека?
Царот на Јапноија во 1976 г. ја посети Македонија
Сподели на Facebook

Сегашниот Император и Императорка на Јапонија уште како престолонаследници – принц и принцеза во минатиот век во 1976 год. ја посетиле Макединија и се фасцинирале од нејзините природни и културни убавини.

Јапонија денес е единствената земја која од почеток за Македонија е силен поддржувач и еден од најголемите економски поткрепници. Таа е единствената земја која за нас не воведе визи и може слободно да се патува без никакви условувања и понижувања од тој тип.

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 7463 пати
Просечна оцена од посетителите
 5 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

недела, 23 јуни 2024
Моментно посетители: 8

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Описи за набивање на колец
--------------------------------
 Македонците и воената кола, двоколка
--------------------------------
 Св. мччка Теодотија со трите деца
--------------------------------
 Св. мч. Александар
--------------------------------
 Македонскиот антички штит бил дрвен
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: