Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7887
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
За Македонија > Општи информации > Општини во Македонија
Села во околината на Свети Николе
Сподели на Facebook

Села кои гравитираат во околината на Свети Николе.

* Алакинце
* Амзабегово
* Арбасанци
* Богословец
* Буриловци
* Горно Ѓуганце
* Долно Ѓуганце
* Горно Црнилиште
* Долно Црнилиште
* Горобинци
* Делицинци
* Ерџелија
* Кадрифаково
* Кнежје
* Крушица
* Макреш
* Малино
* Мечкуевци
* Мустафино
* Немањица
* Орел
* Павлешенци
* Патетино
* Пеширово
* Преод
* Ранчинци
* Сопот (Св.Николско)
* Стануловци
* Стањевци
* Строиманци
* Трстеник (Св.Николско)
* Стара Мездра
* Нова Мездра
* Лозово
* Дорфулија
* Каратманово
* Милино
* Ќоселари
* Сарамзалино
* Аџиматово
* Ѓуземелци
* Кишино
* Бекирлија
* Аџибегово

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 6376 пати
Просечна оцена од посетителите
 
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

петок, 30 јули 2021
Моментно посетители: 38

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Како макот ги преживеал Македонците
--------------------------------
 Играорки Јапонки во групата Билјана
--------------------------------
 Двобојот и Македонците
--------------------------------
 Годината на стаорите кои одонесоа милиони во смрт
--------------------------------
 Децимирање – казна десеткување заради малодушност
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: