Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7714
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
За Македонија > Општи информации > Општини во Македонија
Села во околината на Охрид
Сподели на Facebook

Села кои гравитираат во околината на Охрид.

* Велестово
* Елшани
* Коњско
* Љубаништа
* Пештани
* Подмоле
* Рамне
* Долно Лакочереј
* Горно Лакочереј
* Трпејца
* Шипокно
* Лескоец
* Велгошти
* Орман
* Рача
* Елешец
* Долно Коњско
* Лагадин
* Белчишта
* Велмеј
* Горно Средоречие
* Долно Средоречие
* Врбјани
* Годивје
* Лактиње
* Арбиново
* Злести
* Ботун
* Лешани
* Песочани
* Слатино
* Слатински Чифлик
* Оздолени
* Сошани
* Ново Село
* Брежани
* Црвена Вода
* Грко Поле
* Мраморец
* Издеглавје
* Сливово
* Турје
* Косел
* Скребатно
* Вапила
* Сирула
* Ливоишта
* Расино
* Куратица
* Свиништа
* Плаќе
* Речица
* Завој
* Опеница
* Мешеишта
* Оровник
* Горенци
* Требеништа
* Волино
* Климештани

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 6728 пати
Просечна оцена од посетителите
 5 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

недела, 12 јули 2020
Моментно посетители: 56

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Хелените најголеми противници на Македонците
--------------------------------
 Минерал МАКЕДОНИТ
--------------------------------
 Фалангата во борба со “Амазонки”
--------------------------------
 Првиот златен медал на македонски фотографи
--------------------------------
 Св. мч. Александар
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: