Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7578
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Новости > Дневни новости > Дневни случувања во Македонија
Меѓународен саем за туризам
Сподели на Facebook
 Од 17 до 20 јануари, годинава, во Охрид ќе се одржи вториот Меѓународен саем за туризам, под покровителство на премиерот Никола Груевски.
 Манифестацијата ја организираат Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот и Македонската хотелиерска асоцијација во соработка со приватниот сектор.

Целта на саемот, како што изјави вчера Зоран Стрезовски, претседател на Агенцијата, е промоција на македонскиот туризам во странство. Според него, дел од предвидените активности се Форумот за туризам во чии рамки ќе се одржат три трибини - ИПАРД-фондовите за развој на руралниот туризам, Македонија како туристичка дестинација и импликација на глобалната финансиска криза врз светскиот и домашниот туризам, како и државниот натпревар за гастрономија.

Организаторите најавуваат учество на излагачи од околу 30 земји, голем број странски тур-оператори и присуство на претставници од повеќе меѓународни организации за туризам.

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 3504 пати
Просечна оцена од посетителите
 
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

недела, 22 јули 2018
Моментно посетители: 119

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Македонија и најбезумната крстоносна војна
--------------------------------
 Свешт. мч. Игнатиј Богоносец
--------------------------------
 Св. новомчци Триандафил и Спасо
--------------------------------
 Чудната царица Теодора
--------------------------------
 “Дромон” е најпознатиот византиски воен брод
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: