Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7577
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Новости > Дневни новости > Дневни случувања во Македонија
Ал ди Меола во Скопје
Сподели на Facebook

Ал ди Меола, најнаградуваниот гитарист на сите времиња, на 16. ноември во Универзална сала ќе одржи концерт.

Овој музичар четири пати е прогласуван за најдобар џез гитарист во светот од страна на најпрестижното списание "Guitar player".

Во Скопје доаѓа во рамките на неговата светска турнеја New world sinfonia tour.
Ал ди Меола ќе го придружуваат тројца врвни џез музичари, Гумби Ортез, Пео Алфонси и Фаусто Бецалоси.

Влезниците за концертот ќе бидат во пуштени во продажба од понеделник по цена од 800-1000 денари. Настанот е во организација на "Авалон продукција".

(А.Ѓ.)

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 3411 пати
Просечна оцена од посетителите
 
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

четврток, 19 јули 2018
Моментно посетители: 43

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Македонските рудници во II Светска војна
--------------------------------
 Федерација-од Јустинијановите “федерати” (Варвари)
--------------------------------
 Византија паѓа заради долгови
--------------------------------
 Целиот учен свет на антиката – во Александрија
--------------------------------
 Заслугите на Анастасие I за градбите по Македонија
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: