Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7887
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Новости > Дневни новости > Дневни случувања во Македонија
Изложба во Свети Јоаким Осоговски
Сподели на Facebook

Во манастирот "Свети Јоаким Осоговски" кај Крива Паланка е отворена изложба на делата од 22. сесија на меѓународната ликовна колонија "Свети Јоаким Осоговски 2008 година" (5-20 септември).

На сликарскиот кампус учествуваа 21 уметници од Франција, Австрија, Словенија, Хрватска, Србија, Бугарија, Македонија и од градот домаќин.
На изложбената поставка се претставени 53 слики работени претежно во техниките масло на платно, акрилна и акварел техника.

Проектот е финансиран и поддржан од Министерството за култура и Полошко-кумановската епархија.

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 3811 пати
Просечна оцена од посетителите
 5 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

петок, 30 јули 2021
Моментно посетители: 68

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Римската легија и фалангата
--------------------------------
 Поход на Печенезите во Македонија и нивниот крај
--------------------------------
 Докажувањето на младите Македонци од антиката
--------------------------------
 Деветте Музи се од Македонија.
--------------------------------
 Археолошки истражувања и грабеж на Македонија
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: