Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7714
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Новости > Дневни новости > Дневни случувања во Македонија
Задоволни од сработеното
Сподели на Facebook

Двајцата членови на ЕХФ се воодушевени од скопската сала, од нејзината функционалност, а охридската, иако мала, сепак е добра со ситни забелешки од претставниците на ТВ медиумите

Двочелена делегација од Европската ракометна федерација беше во инспекција во Македонија да ги разгледа салите "Борис Трајковски" во Скопје и "Билјанини извори" во Охрид, каде во декември ќе се одржи Европското првенство за жени. Челниците на ЕХФ се задоволни од она што го виделе и она што е сработено, по задачите што ги доби РФМ пред речиси една година. Заедно со луѓето од ЕХФ дојдоа и претставниците на маркетинг агенцијата Инфронт и луѓето од норвешката телевизијата.

- Претставниците на ЕФХ се завоволни од тоа како течат подготовките за претстојното европско првенство за жени на кое во декември ние сме домаќини, дури и се воодушевени, вели генералниот секретар на РФМ, Марјан Начевски кој беше заедно со нив за време на инспекција на салите, и продолжи: Воодушевени се од функционалноста на скопската сала, а охридската иако е мала ќе биде мегдан за големи мечеви. Единствена забелешка имаа претставниците на маркетинг агенцијата Инфронт и луѓето од норвешката телевизија кои бараат да се постават платформи за камерите и да се прошират прес-центрите и студијата во двете сали. Не се расправаше за оставката на веќе бившиот претседател на РФМ, Тригун Костовски, туку тоа ќе се случи денеска на состанокот на УО на Федерацијата, заврши Марјан Начевски.

(В.П.)

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 3848 пати
Просечна оцена од посетителите
 
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

среда, 15 јули 2020
Моментно посетители: 62

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Планевите на градбите по македонскиот обичај
--------------------------------
 Прст од раката на Св.Ѓорѓи во Паралово
--------------------------------
 Архелај I, најголемиот Македонски крал–реформатор
--------------------------------
 Најпознатото Асеманово евангелие од Македонија
--------------------------------
 Македонците и базите
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: