Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7712
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Новости > Дневни новости > Новости за Македониум.орг
Македониум во Интернет мрежата
Сподели на Facebook

01.12.2007 година Македониум достапен на Интернет.

Браќа сонародници од македонскиот народ ширум светот, драги пријатели од другите народи а почитувачи на македонската култура, историја и традиции - воопшто на македонизмот, еве го конечно пред нас вашиот и наш – “Македониум”.

Макотрпно го градевме во склад со нашите прескромни можности но со желба која се престори во занес, со верба и упорна воља, но и со нашите знаења, способности и страста кон македонизмот и неговите темелни вредности.“Македониум” е пред вас.

Особена сила ни даваа и бројните како никогаш досега, разулавени пропаганди кои токму сега се дрзнаа да ни ги негираат нашите македонски корени, нашето национално битисување низ Балканските ветрометрини.

Од денес почнува полнењето на најголемата база на податоци, документи, слики, теми, расправи и се што е врзано за македонскиот национален опстој и постој. Преку 11 000 слики, илјадници документи, расправи, теми и случки од историјата на македонскиот народ се пред вас, а ќе бидат и во иднина постојано дополнувани, а паралелно се прават напори и за превод.

Со ова “Македониум” е македонски сајт во корист на македонскиот народ и неговите почитувачи. Настојувањето ни е да го собереме целиот МАКЕДОН(ск)И – УМ, сето помнење за него, чисто да не ни го поматуваат туѓите пропаганди и да не се заборави, зашто некои ете на тоа сметаат и се надеваат.

Нека ни е честито !!! 

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 4275 пати
Просечна оцена од посетителите
 
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

вторник, 07 јули 2020
Моментно посетители: 53

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 “Дромон” е најпознатиот византиски воен брод
--------------------------------
 Најславниот антички пат врви низ Македонија
--------------------------------
 Абодрити, словенско племе во Дакија
--------------------------------
 Цесија
--------------------------------
 Македонците и воената економија на силите
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: