Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7712
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Пропаганда > Државни пропаганди > Русија и пропагандите во Македонија
Руската рана политика кон Балканот и Македонија
Сподели на Facebook

Стеснета од мразот на единственото си море кон запад, Русија со Петар Велики, се врти кон југ и отворот за светот, Дарданели- Босфор.

На патот од замислата е друга империја – Отоманската, па ќе почнат судири со последици по балканските народи. Се вмешуваат и другите две империи – Австро-Унгарија и Британија, како и растечките - Франција и Германија.

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 3882 пати
Просечна оцена од посетителите
 
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

вторник, 07 јули 2020
Моментно посетители: 63

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Првиот златен медал на македонски фотографи
--------------------------------
 Децимирање – казна десеткување заради малодушност
--------------------------------
 Најстрашниот и најразорен земјотрес во Македонија
--------------------------------
 Планевите на градбите по македонскиот обичај
--------------------------------
 Преп. Теофил исповедник
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: