Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 8311
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Етнологија > Македонска кујна
.: Главно јадење :.
Полнети свежи пиперки, главно јадење
fe
Печени компири, главно јадење
fe
Динстан дроб, главно јадење
fe
Сарма од лозов лист, главно јадење
fe
Сарма, главно јадење
fe
Посна манџа, главно јадење
fe
Подварок, главно јадење
fe
Скара, главно јадење
fe
Селско месо, главно јадење
fe
Бабури, главно јадење
fe
First
Prev
Страна 1 од 2
Next
Last

вторник, 28 март 2023
Моментно посетители: 60

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Св. мчци: Македониј, Татијан и Теодул
--------------------------------
 Филип и Александар, најчести имиња во Македонија
--------------------------------
 “Дромон” е најпознатиот византиски воен брод
--------------------------------
 Моштите на Св.Марина
--------------------------------
 Св. Ап. Сила, Силуан, Крискент, Епенет и Андроник
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: