Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 8377
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Етнологија > Македонска кујна > Главно јадење
Полнети свежи пиперки
Сподели на Facebook
Полнети свежи пиперки, главно јадење
Потребни состојки:

10 свежи зелени пиперки
300 гр. сирење (беровско)
4 јајца
Масло за јадење
Сол и црн пипер


Јајцата ги матиме со вилушка, ставаме малку сол и црн пипер, а потоа им го додаваме ренданото сирење. На пиперките, претходно измиени, им ги отстрануваме дршките и семето. Пиперките ги полниме со смесата од јајца и сирење, ги редиме во намрсена тава, а тавата ја покриваме со капак или фолија и ги печиме во рерна на температура од 180оС околу 20 минути.

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 6128 пати
Просечна оцена од посетителите
 4,25 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

среда, 31 мај 2023
Моментно посетители: 25

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 “Дромон” е најпознатиот византиски воен брод
--------------------------------
 Влезот на Османлиите во Европа е заради предавство
--------------------------------
 Свештмч. Мокиј
--------------------------------
 “Василици” македонски вршници
--------------------------------
 Апокрифи – скриени списи
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: