Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7887
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Култура > Музика > Македонски патриотски песни
Ај! В Македонија глас се чует
Сподели на Facebook
Ај! В Македонија глас се чует
Ај! В Македонија глас се чует
од нејзини сираци.

Ај! Душманите побеснале
колат, бесат се на ред.

Ај! Вие браќа Македонци
Вие славни јунаци.

Ај! Крв'о знаме да развејме
в македонски долини.

Ај! На знаме е напишано
„слобода или смрт”.

Ај! Нека чует и Европа
да робот се пробуди.

Ај! Македонија не се плаши
од нивниот јатаган.
Ај тој се фрлат како тигар
среде војски, јатаган.

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 4277 пати
Просечна оцена од посетителите
 4,66 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

петок, 30 јули 2021
Моментно посетители: 59

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Златото на Персија кај Александар
--------------------------------
 Софија, подигната и обновена од цар Македонец
--------------------------------
 Најславниот антички пат врви низ Македонија
--------------------------------
 Моштите на Св.Марина
--------------------------------
 Фалангата во борба со “Амазонки”
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: