Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 8842
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
За Македонија > Единствено во Македонија > Дали знаете дека?
Во Јапонскиот парламент – “Лига за Македонија”
Сподели на Facebook

Во Парламентот на Јапонија во Долниот дом, веќе одамна постои посебна парламентарна група со назив “Лига за Македонија“.


Парламентот на Јапонија

Нејзината бројност е различна во зависност од составите но никогаш не е под десет пратеници, а мисијата и е постојано иста – помош на Република Македонија и македонскиот народ во сите сегменти на општественото живеење.

Стотиците милиони евра вложени кај нас, постојаната помош од апаратури, водоводи, здравствени установи, материјали, безвизниот режим со Јапонија и целата подршка на Р.Македонија на наша жалост најмалку е дело на наши политичари но токму на оваа Јапонска парламентарна група. Којзнае уште колку помош би примиле да не е нашата класична импровизација и недоследност како во големиот проект со хидросистемот Злетовица вреден близу сто милиони евра, а целосно финансиран од Јапонија.

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 8472 пати
Просечна оцена од посетителите
 4,68 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

сабота, 13 април 2024
Моментно посетители: 29

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Кучињата од антиката во служба на Македонците
--------------------------------
 Дијад - најгенијалниот инженер на Александар
--------------------------------
 Потеклото на парадите – од Македонците
--------------------------------
 Св. мччка Теодотија со трите деца
--------------------------------
 Дезертерство (не)познаница за Македонците
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: