Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7714
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
За Македонија > Општи информации > Амбасади во Македонија
Постојани мисии на Република Македонија
Сподели на Facebook
Постојани мисии на Република Македонија во меѓународни организации
Постојана мисија на Република Македонија при меѓународните организации во Виена
Амбасадор, г-дин Арсим Зеколи
  Engelsberggasse 5/7
A - 1030 Vienna
  ++ 431 524 87 02
 

++ 431 524 87 01

  mak.permanentmission@chello.at
  Постојана мисија на Република Македонија при ЕЗ, Брисел
 
Амбасадор, Др. Блерим Река
  Avenue Louise 209A
1050 Brussels
  ++ 32 2 732 91 08
 

++ 32 2 732 91 11

  mk.mission@skynet..be
 
  Мисија на Република Македонија при НАТО, Брисел
Амбасадор, Др. Нано Ружин
  NATO HQ - VA Building
Blvd. Leopold III
1110 Brussels
  ++ 32 2 707 27 62
 

++ 32 2 707 27 57

  mission.nato@mfa.gov.mk
macedonia.mission.nato@skynet.be
 
  Постојана мисија на Република Македонија при УНЕСКО во Париз
Амбасадор, г-дин Јон Ивановски (во постапка)
  5, rue de la Faisanderie
75116 Paris
  ++ 331 45 77 10 50
++ 331 45 77 85 77
++ 331 45 77 10 73 (Ambassador's Office)
 

++ 331 45 77 14 84

  paris@mfa.gov.mk
 
  Постојана мисија на Република Македонија при Советот на Европа во Стразбур
Амбасадор, д-р Елеонора Петрова – Митевска
  13, rue Andre Jung 13
67000 Strasbourg
France
  ++ 33 388 37 17 00
 

++ 33 388 37 19 04

  strasbourg@mfa.gov.mk
 
  Постојана мисија на Република Македонија при ФАО во Рим
Амбасадор, у п р а з н е т о
  Piazza F.M. Lante 53/2-8
Rome
  ++ 39 06 635 878
 

++ 39 06 634 826

   
 
  Постојана мисија на Република Македонија при Обединети Нации, Женева
Амбасадор, г-дин Ѓорѓи Аврамчев
  143, rue de Lausanne,
CH - 1202 Geneva
  ++ 41 22 731 29 30
 

++ 41 22 731 29 39

  mission.macedonia@.itu.ch
 
  Постојана мисија на Република Македонија при Обединети Нации, Њујорк
Амбасадор, г-дин Игор Џундев
  866 United Nations Plaza,
Suite 517
New York, N.Y. 10017
  ++ 1 212 308-8504
 

++ 1 212 308-8724

  macedonia@nyct.net

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 6424 пати
Просечна оцена од посетителите
 
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

сабота, 11 јули 2020
Моментно посетители: 34

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Најстариот пајтон во Македонија – 150 години
--------------------------------
 Целиот учен свет на антиката – во Александрија
--------------------------------
 Апокрифи – скриени списи
--------------------------------
 Втор вселенски собор
--------------------------------
 Тајната на сребрената рака на Св. Богородица
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: