Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7572
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
За Македонија > Општи информации > Македонија
Скопје низ фотографии 1
Сподели на Facebook

Фотографии од Скопје, сликани низ градот.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Доколку сакате некоја од овие фотографии во поголема резолуција слободно онтактирајте не, ќе Ви ја испратиме

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 4150 пати
Просечна оцена од посетителите
 5 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

недела, 24 јуни 2018
Моментно посетители: 64

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Најголема археолошка акција со светот
--------------------------------
 Поимот лептерно (лефтерно – лесно)
--------------------------------
 Прст од раката на Св.Ѓорѓи во Паралово
--------------------------------
 Св. мч. Пасикрат, Валентион, Јулиј и др
--------------------------------
 Македонците и воената кола, двоколка
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: