Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7647
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
За Македонија > Општи информации > Македонија
Нови записи во Македонски времеплов
Сподели на Facebook

Внесени нови записи во Македонски времеплов. Ова се настани кои се случиле низ времето поврзани со Македонија и Македонците. До сега околу 300 помалку познати настани подредени хронолошки битни за Македонија и Македонците.

овде

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 4022 пати
Просечна оцена од посетителите
 
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

петок, 19 јули 2019
Моментно посетители: 66

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Македонските рудници во II Светска војна
--------------------------------
 Светло и поплочување на градови, дело на Македонци
--------------------------------
 Македонците и воената економија на силите
--------------------------------
 Храброста на Смилевските мајстори
--------------------------------
 Архелај I, најголемиот Македонски крал–реформатор
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: