Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7714
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
За Македонија > Општи информации > Општини во Македонија
Села во околината на Неготино
Сподели на Facebook

Села кои гравитираат во околината на Неготино.

* Брусник (Неготнско)
* Вешје
* Војшанци
* Горни Дисан
* Долни Дисан
* Дуброво
* Криволак
* Курија
* Пепелиште
* Пештерница
* Тимјаник
* Тремник
* Црвени Брегови
* Јаношево
* Калањево
* Липа
* Џидимирци (Неготинско)
* Шеоба
* Прждево
* Бесвица
* Дрен (Неготинско)
* Барово
* Драчевица
* Чифлик (Неготинско)
* Кошарка
* Челевец
* Иберли
* Корешница
* Бистренци
* Клисура
* Копришница
* Стрмашево

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 4560 пати
Просечна оцена од посетителите
 1 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

сабота, 11 јули 2020
Моментно посетители: 68

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Вселенските црковни собири
--------------------------------
 Македонци – прогласени за херои на Нирнберг
--------------------------------
 Преп. Теофан
--------------------------------
 Академија – историјат
--------------------------------
 Тајната на сребрената рака на Св. Богородица
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: