Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7704
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
За Македонија > Општи информации > Општини во Македонија
Села во околината на Велес
Сподели на Facebook

Села кои гравитираат во околината на Велес.

* Башино Село
* село Бабуна
* Белештевица
* Бузалково
* Ветерско
* Горно Каласлари
* Долно Каласлари
* Дреново (Велешко)
* Горно Оризари (Велешко)
* Долно Оризари (Велешко)
* Иванковци
* Карабуниште
* Клуковец
* Крушје
* Кумарино
* Лугунци
* Мамутчево
* Новачани
* Горно Јаболчиште
* Долно Јаболчиште
* Отовица
* Ораовец (Велешко)
* Раштани (Велешко)
* Рлевци
* Рудник
* Превалец
* Сливник
* С'лп
* Сојаклари
* Сопот (Велешко)
* Црквино
* Чалошево
* Џидимирци
* Ново Село
* Богомила
* Теово
* Согле
* Ореше
* Нежилово
* Папрадиште
* Црешнево
* Ораов Дол
* Габровник
* Мокрени
* Капиново
* Плевење
* Бистрица
* Градско
* Виничани
* Водоврати
* Горно Чичево
* Долно Чичево
* Грнчиште
* Двориште
* Кочилари
* Ногаевци
* Подлес
* Скачинци
* Убого
* Уланци
* Свеќани
* Згрополци
* Куридере
* Чашка
* Војница
* Раковец
* Отишино
* Бањица
* Бусилци
* Голозинци
* Горно Врановци
* Долно Врановци
* Мелница
* Лисиче
* Ново Село
* Крива Круша
* Крајници
* Еловец
* Витанци
* Извор
* Уши
* Оморани
* Мартолци
* Владиловци
* Крнино
* Попадија
* Поменово
* Степанци
* Смиловци
* Стари Град

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 5977 пати
Просечна оцена од посетителите
 3,8 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

четврток, 28 мај 2020
Моментно посетители: 180

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Кои се Даките?
--------------------------------
 Антите како Словени
--------------------------------
 Најголем рудник за воденички камења
--------------------------------
 Наметки од антиката и Византија - истоимени
--------------------------------
 Преп. Павле Ксиропотамски
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: