Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7713
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
За Македонија > Општи информации > Општини во Македонија
Села во околината на Битола
Сподели на Facebook

Села кои гравитираат во околината на Битола.

* Лавци
* Брусник
* Дихово
* Нижеполе
* Магарево
* Трново
* Братин Дол
* Раштани (Битолско)
* Долно Оризари
* Горно Оризари
* Логоварди
* Поешево
* Буково
* Орехово
* Трн
* Карамани
* Крклино
* Снегово
* Бистрица
* Барешани
* Велушина
* Злокуќани
* Канино
* Острец
* Граешница
* Кишава
* Драгош
* Лажец
* Породин
* Жабени
* Кравари
* Оптичари
* Меџитлија
* Кременица
* Олевени
* Крстоар
* Горно Егри
* Долно Егри
* Средно Егри
* Новаци
* Гнилеж
* Тепавци
* Балдовенци
* Врањевци
* Грумази
* Долно Орехово
* Паралово
* Биљаник
* Гнеотино
* Рибарци
* Суводол
* Мегленци
* Арматуш
* Далбеговци
* Долно Агларци
* Горно Агларци
* Добромири
* Ново Село
* Бач
* Гермијан
* Живојно
* Совиќ
* Добровени
* Брод
* Велесело
* Сливица
* Полог
* Скочивир
* Старавина
* Маково
* Рапеш
* Зович
* Градешница
* Будимирци
* Груништа
* Орле
* Брник
* Ивени
* Петалино
* Могила
* Трновци
* Свето Тодори
* Подино
* Новоселани
* Лознани
* Ивањевци
* Долно Српци
* Долна Чарлија
* Горна Чарлија
* Вашарејца
* Беранци
* Радобор
* Кукуречани
* Црновец
* Лопатица
* Габалавци
* Лисолај
* Црнобуки
* Облаково
* Секирани
* Драгожани
* Драгарино
* Ново Змирново
* Старо Змирново
* Древеник
* Цапари
* Ротино
* Српци
* Рамна
* Лера
* Доленци
* Ѓавато
* Кажани
* Маловиште
* Стрежево
* Свиниште
* Метимир
* Гопеш
* Добрушево
* Мусинци
* Алинци
* Путурус
* Мојно
* Дедебалци
* Црничани
* Ношпал
* Будаково
* Трап

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 4983 пати
Просечна оцена од посетителите
 3,66 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

четврток, 09 јули 2020
Моментно посетители: 31

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Свешт. мч. Игнатиј Богоносец
--------------------------------
 “Соломоново клејмо” – заштита од зло
--------------------------------
 Првата црква во Европа е во Македонија
--------------------------------
 Македонците и мечот
--------------------------------
 Линкестите – македонско племе на рисови
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: