Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7887
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
За Македонија > Општи информации > Општини во Македонија
Села во околината на Демир Хисар
Сподели на Facebook

Села кои гравитираат во околината на Демир Хисар.

* Бараково
* Белче
* Вардино
* Граиште
* Единаковци
* Журче
* Загориче
* Кутретино
* Лесково
* Ново Село
* Обедник
* Ракитница
* Света
* Сладуево
* Слепче
* Смилево
* Стругово
* Суводол
* Утово
* Прибилци
* Кочиште
* Растојца
* Сопотница
* Велмевци
* Мало Илино
* Железнец
* Зашле
* Брезово
* Доленци
* Бабино
* Базерник
* Жван
* Радово
* Слоештица
* Суво Грло
* Мренога
* Вирово
* Боиште
* Церов

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 4546 пати
Просечна оцена од посетителите
 3 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

петок, 30 јули 2021
Моментно посетители: 50

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Преп. Павле Ксиропотамски
--------------------------------
 Заслугите на Анастасие I за градбите по Македонија
--------------------------------
 Св. Васа Солунска
--------------------------------
 Македонките заслужни за победата на Аргеј I
--------------------------------
 Најголема археолошка акција со светот
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: