Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7714
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
За Македонија > Општи информации > Општини во Македонија
Села во околината на Ресен
Сподели на Facebook

Села кои гравитираат во околината на Ресен.

* Асамати
* Болно
* Горно Крушје
* Грнчари
* Евла
* Златари
* Избишта
* Јанковец
* Козјак
* Кривени
* Курбиново
* Лева Река
* Подмочани
* Претор
* Рајца
* Сопотско
* Петрино
* Илино
* Долна Бела Црква
* Горна Бела Црква
* Дрмени
* Долно Перово
* Езерани
* Горно Дупени
* Долно Дупени
* Покрвеник
* Прељубје
* Волкодери
* Шурленци
* Брајчино
* Наколец
* Штрбово
* Лескоец
* Љубојно
* Стење
* Коњско
* Лавци
* Крани
* Арвати
* Сливница (село)
* Отешево
* Царев Двор
* Стипона

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 4767 пати
Просечна оцена од посетителите
 5 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

понеделник, 13 јули 2020
Моментно посетители: 148

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Преп. Павле Ксиропотамски
--------------------------------
 Агрономијата во Македонија од почетокот на XX век
--------------------------------
 Што е ансамбл?
--------------------------------
 Софија, подигната и обновена од цар Македонец
--------------------------------
 Македонците и воената економија на силите
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: