Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7714
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
За Македонија > Општи информации > Општини во Македонија
Села во околината на Тетово
Сподели на Facebook

Села кои гравитираат во околината на Тетово.

* Фалише
* Лавце
* Вејце
* Мала Речица
* Селце
* Голема Речица
* Сараќино
* Једоарце
* Отуње
* Сетоле
* Џепчиште
* Порој
* Ѓермо
* Теарце
* Одри
* Нераште
* Непроштено
* Доброште
* Глоѓи
* Пршовце
* Брезно
* Слатино
* Варвара
* Лешок
* Јелошник
* Првце
* Брвеница
* Долно Седларце
* Челопек
* Милетино
* Блаце
* Стенче
* Волковија (Долна или Тетовска)
* Гургурница
* Радиовце
* Теново
* Камењане
* Урвич
* Јеловјане
* Синичане
* Долно Палчиште
* Горно Палчиште
* Новаќе
* Горно Седларце
* Боговиње
* Пирок
* Раковец
* Ново Село (Боговињско)
* Селце-Кеч
* Жеровјане
* Шипковица
* Лисец
* Гајре
* Бродец
* Бозовце
* Вешала
* Желино
* Стримница
* Горна Лешница
* Долна Лешница
* Добарце
* Седларево
* Луковица
* Ларце
* Мерово
* Чифлик
* Копачин Дол
* Ново Село (Желинско)
* Рогле
* Групчин
* Церово
* Палатица
* Озормиште
* Требош
* Јегуновце
* Раотинце
* Копанце
* Туденце
* Подбреѓе
* Јанчиште
* Прељубиште
* Сиричино
* Шемшево
* Жилче
* Ратае
* Вратница
* Јажинце
* Рогачево
* Старо Село
* Беловиште
* Орашје

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 4451 пати
Просечна оцена од посетителите
 
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

сабота, 11 јули 2020
Моментно посетители: 71

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Филип и Александар, најчести имиња во Македонија
--------------------------------
 Реонот на Алшар со единствени рестенија
--------------------------------
 Поход на Скитите кон Македонија и нивниот крај
--------------------------------
 Првиот златен медал на македонски фотографи
--------------------------------
 Јасриб – е првичното име на Медина
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: