Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7732
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Новости > Дневни новости > Дневни случувања во Македонија
Пандев: Ќе падне и Милан
Сподели на Facebook

- Не се плашиме од никого и со таков менталитет ќе патуваме и во Милано, изјави најголемата ѕвезда на лацијалите

На два дена до големото дерби со Милан во Серија А, најголема ѕвезда на Лацио, Горан Пандев, за "Газета дело Спорт", изјави дека неговиот тим заслужено е на врвот од табелата. По двете победи во првите две кола, Македонецот, додаде дека неговиот тим мора да ја искористи лошата форма и на големиот фаворит за шампионската титула во италијанската Серија А.

- Нема ништо случајно кога е во прашање нашиот пласман на табелата. Ние сме млада, но многу силна екипа. И пред еден месец кажав и сега ќе повторам, Лацио не се плаши од никого. Со таков менталитет ќе патуваме и во Милано. Изминатата сезона одигравме добро на "Сан Сиро", но не победивме. Сега ние имаме обврска да го победиме големиот Милан. Мора да останеме цврсто на земја. Мора да бидеме најдобри и против "росонерите", изјави Пандев.

Репрезентативецот на Македонија смета дека Милан е далеку поискусна екипа, но шансата за победа ја гледа во младите нозе на неговите соиграчи.
- Сите знаеме дека Милан има сериозен проблем. Но, сите знаеме дека таму играат големи шампиони. Убеден сум дека ова е само еден лош период за "росонерите". Мора да ја искористиме оваа ситуација, мора да ги искористиме нашите млади нозе. Тие се далеку поискусни, но ние сме многу побрзи, изјави Пандев, кој сезонава во првите две кола постигна два гола, на гостувањето во Калјари и дома со Џенова.

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 3879 пати
Просечна оцена од посетителите
 
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

петок, 18 септември 2020
Моментно посетители: 50

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Анексија
--------------------------------
 Златото на Индија кај Александар
--------------------------------
 “Соломоново клејмо” – заштита од зло
--------------------------------
 “Бесмртните” усмртени од македонската фаланга
--------------------------------
 Киклопскиот ѕид во Македонија меѓу најстарите
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: