Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 8195
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Етнологија > Македонска кујна
.: Тестенини :.
Зелник со праз, тестенини
fe
Тегнет баник со тиква, тестенини
fe
Тегнет баник со сирење, тестенини
fe
Полнети гибаници со сирење, тестенини
fe
Пита со јаболка, тестенина и десерт
fe
Пита пастрмајлија, тестенини
fe
Тостерки, тестенини
fe
Качамак, тестенини
fe
Пита со спанаќ, тестенини
fe
Кифли, тестенини
fe
First
Prev
Страна 1 од 2
Next
Last

четврток, 01 декември 2022
Моментно посетители: 32

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Киклопскиот ѕид во Македонија меѓу најстарите
--------------------------------
 Чудната царица Теодора
--------------------------------
 Најславната песна за Палестина е од Македонец
--------------------------------
 Св. Евстатиј архиеп. Антиохиски
--------------------------------
 Описи за набивање на колец
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: