Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7552
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Етнологија > Фолклор > Македонски ора
Комитско оро
Сподели на Facebook

Комитско претставува дел од богатата македонска историја поврзана со револуционерниот период. Во оваа кореографија мошне сликовито е прикажана гордоста и патриотизмот како едни од најголемите принципи во борбата на комитите.

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 6312 пати
Просечна оцена од посетителите
 3,81 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

вторник, 20 март 2018
Моментно посетители: 62

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Дијад - најгенијалниот инженер на Александар
--------------------------------
 Филип и Александар, најчести имиња во Македонија
--------------------------------
 Македонското вилино ракче, единствено во светот
--------------------------------
 Македонците ги носат слоновите во Европа
--------------------------------
 Крај на влијанието од Рим врз Цариград
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: