Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7714
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Култура > Музика
.: Етно музика :.

Синтезис - Де Бог да бие

fe

Синтезис - Помниш ли

fe

Синтезис - Гоцева 2

fe

Синтезис - Мори моме

fe

Синтезис - Помолила Бога Маца

fe

Оригинална музика базирана на македонска народна музика. Автори и изведувачи Ана Симоновка и Љубомир Кузманов.

fe

понеделник, 13 јули 2020
Моментно посетители: 134

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Поимот лептерно (лефтерно – лесно)
--------------------------------
 Годината на стаорите кои одонесоа милиони во смрт
--------------------------------
 “Василици” македонски вршници
--------------------------------
 Играорки Јапонки во групата Билјана
--------------------------------
 Што е фалангата?
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: