Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7714
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Култура > Музика > Македонски патриотски песни
Песна Ви пеам Македонци
Сподели на Facebook
Песна Ви пеам Македонци
Песна Ви пеам Македонци
со зборој нашински
Песна за егејско чедо
на Македонија.

Македонка мајка ме роди
клетва ми остави
расти и бори се чедо
за Македонија.

Родена сум во Кукуш
тирански мачена
нога и рака исековте
очи извадовте.

Името лично македонско
не си го менувам
тука сум јаска Гоце,
Кукушанецот.

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 6144 пати
Просечна оцена од посетителите
 4,56 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

понеделник, 13 јули 2020
Моментно посетители: 76

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Единствениот Македонец од Титаник – преживеал
--------------------------------
 Свештмч. Мокиј
--------------------------------
 Крај на влијанието од Рим врз Цариград
--------------------------------
 Апокрифи – скриени списи
--------------------------------
 Св. мч. Пасикрат, Валентион, Јулиј и др
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: