Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7535
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Култура > Музика > Македонски патриотски песни
Од врв Пирин Планина
Сподели на Facebook
Од врв Пирин Планина
Од врв Пирин Планина
очаен глас се слуша,
Македонија плачи.

Проклета и триклета
да бидиш ти Европо,
блуднице Вавилонска.

Французи, Англичани,
Италијанци и Немци,
сакаат да сме под ропство.

Од рода сум Славјанка,
земја со злато полна,
зато завижџет толку.

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 6384 пати
Просечна оцена од посетителите
 3,91 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

сабота, 20 јануари 2018
Моментно посетители: 72

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Македонија прва по ранохристијански локалитети
--------------------------------
 Влезот на Османлиите во Европа е заради предавство
--------------------------------
 Преп. Теофил Мироточив
--------------------------------
 Втор вселенски собор
--------------------------------
 Св. Ап. Сила, Силуан, Крискент, Епенет и Андроник
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: