Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7712
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Култура > Музика > Македонски патриотски песни
Млад Гоце, млади војвода
Сподели на Facebook
Млад Гоце, млади војвода
Млад Гоце, млади војвода
излегол да се прошета,
низ таја гора зелена,
кај едно ладно изворче.

Седнал да си почине,
водица да се напие.
Извадил медно кавалче,
засвирил Гоце, запеал.

Дружина ми го дочула,
сета дружина ја собрал.

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 6183 пати
Просечна оцена од посетителите
 4,43 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

вторник, 07 јули 2020
Моментно посетители: 55

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Децимирање – казна десеткување заради малодушност
--------------------------------
 На една минута Македонија во 50 Библии
--------------------------------
 Најстрашниот и најразорен земјотрес во Македонија
--------------------------------
 Златото на Персија кај Александар
--------------------------------
 Цесија
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: