Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7505
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Култура > Музика > Македонски патриотски песни
Жалајте го браќа Толета војвода
Сподели на Facebook
Жалајте го браќа Толета војвода
Жалајте го браќа
Толета војвода.
Толе војвода
за народ загина.

Жалајте го браќа
Толета војвода,
оти Толе падна
за наш'та слобода.

Толе војвода
за народ загина,
за наш'та слобода,
за Македонија.

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 3704 пати
Просечна оцена од посетителите
 
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

понеделник, 20 ноември 2017
Моментно посетители: 3

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Реонот на Алшар со единствени рестенија
--------------------------------
 Вампирите кај Македонците уште во XII век
--------------------------------
 Абодрити, словенско племе во Дакија
--------------------------------
 Св. ап. Тимотеј
--------------------------------
 Нова обука на аскерот за Македонија
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: