Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7613
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Култура > Музика > Македонски патриотски песни
До кога браќа мили Македонци
Сподели на Facebook
До кога браќа мили Македонци
До кога браќа мили Македонци
до кога Грци ќе толчат
со лажното верно духовенство
милата наша родина.

Зошто то Вие причина станавте
преди петстотини години
народната ни патријаршија
со лаги ни ја презедовте.

Каде се нашите писатели
каде се нашите списанија
се' е, се' е прав и пепел сторено
од грчката егзархија.

Станете сите браќа Македонци
од сите македонски градови
и да викнеме сите со глас голем
бегајте Грци не Ве сакаме.

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 4104 пати
Просечна оцена од посетителите
 5 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

понеделник, 10 декември 2018
Моментно посетители: 55

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Св. вел. мч. Анастасија Узорешителница и др со неа
--------------------------------
 Деветте Музи се од Македонија.
--------------------------------
 Сигнализацијата со оган од антиката
--------------------------------
 Мариово–македонска автономна област под Отоманите
--------------------------------
 Најславната песна за Палестина е од Македонец
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: