Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7505
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Култура > Музика > Македонски патриотски песни
Ајде провикнал се Иљо Малешевски
Сподели на Facebook
Ајде провикнал се Иљо Малешевски
Ајде провикнал се
Иљо Малешевски
Иљо војводата.

Кој си нема пушка
тука нека дојде
пушка да му дадам.

Кој си нема сабја
тука нека дојде
сабја да му дадам.

Малешево да иде
душман да истера
од градот Берово.

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 3944 пати
Просечна оцена од посетителите
 5 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

петок, 24 ноември 2017
Моментно посетители: 128

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Јасриб – е првичното име на Медина
--------------------------------
 ”Алкалоид” прва фабрика на Балканот за опиум
--------------------------------
 Чудната царица Теодора
--------------------------------
 Влезот на Османлиите во Европа е заради предавство
--------------------------------
 Цесија
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: