Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7887
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Култура > Музика
.: Македонски народни песни :.
Орце Стефковски - Убава Калина
fe
Орце Стефковски - Царот неготински
fe
 Јонче Христовски - Куќа имам на Пелистер
fe
Васка Илиева - Сестра брати кани на вечера
fe

Васка Илиева - Имала мајка девет сина

fe

Васка Илиева - Излегол неве Пејо

fe

Васка Илиева - Засвирил Стојан

fe

Кажи ќерко Славко - Дует Цврчеви

fe

Учи ме мајко карај ме - Александар Сариевски

fe
 

петок, 30 јули 2021
Моментно посетители: 39

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Најстарото дрво во Македонија
--------------------------------
 Св. Прохор Пчињски
--------------------------------
 Александриската библиотека
--------------------------------
 Дахија највисок јаничарски чин
--------------------------------
 Свештмч. Мокиј
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: