Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7811
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Архитектура > Античка архитектура
.: Антички театри :.
Првите претпоставки за постоењето на театар во античкиот град Лихнидос ги дал рускиот историчар на уметноста Кондаков во 1900 год. Рускиот учен своите претпоставки ги засновал врз богатиот градежен материјал (седишта, архитравни греди и друго), а кои што биле вградени насекаде низ градот.
fe
 

сабота, 16 јануари 2021
Моментно посетители: 24

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Првиот Млековод на Балканот во Македонија
--------------------------------
 Австрија во чест на потомството од Мисирков
--------------------------------
 “Бранденбург” единици (II светска војна)
--------------------------------
 Најраните почетоци на кино културата во Македонија
--------------------------------
 Дијадоси – наследници на Александар Македонски
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: