Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7576
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Историја > Нов век > Илинденско востание
ПОЛОЖБАТА НА БАЛКАНОТ
Сподели на Facebook

ПОЛОЖБАТА НА БАЛКАНОТ

 

Edinost 25. 13. II. 1903, стр.2

Вчера во Виена имаше седница на одборот,што беше составен пред кратко време од некои југословенски пратеници и од други пријатели на поробените Македонци.Тој одбор има за задача да разбудува во Австрија интересување за македонското прашање и да започне акција во полза на Македонците......

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 5127 пати
Просечна оцена од посетителите
 1 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

понеделник, 16 јули 2018
Моментно посетители: 72

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Првото нуркачко ѕвоно на светот од Македонците
--------------------------------
 Партизанската војна и антиката
--------------------------------
 Наметки од антиката и Византија - истоимени
--------------------------------
 Елијан за Македонците
--------------------------------
 Највредната препродадена збирка од Македонија
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: