Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7576
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Историја > Нов век
.: Никола Карев :.

Досега необјавено интервју со претседателот на Крушевската Република за грчкиот весник “Акрополис” од 8 мај 1903 година
ЈАС СУМ МАКЕДОНЕЦ!

fe
Во трагичниот сплет на предавства, во пролетта на 1905-та година, од сцената на македонската ослободителна борба беше ликвидиран еден од великаните на македонската борба - Никола Карев.
fe

понеделник, 16 јули 2018
Моментно посетители: 99

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Сигнализацијата со оган од антиката
--------------------------------
 Највредната препродадена збирка од Македонија
--------------------------------
 Федерација-од Јустинијановите “федерати” (Варвари)
--------------------------------
 Фалангата во борба со “Амазонки”
--------------------------------
 Архелај I, најголемиот Македонски крал–реформатор
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: