Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?






Вкупно гласови : 7481
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Историја > Среден век > Македонски симболи и хералдика
Македонски земски грб
Сподели на Facebook


Македонски грб кој не е во боја, но убаво е нацртан. Исправен лав со двокрака опашка и со круна на главата. Над штитот има петокрака круна , а под грбот пишува Macedonie.

Оловски грбовник во Болоња од 1689 година. Овој грб се наоѓа на страна 6.

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 5102 пати
Просечна оцена од посетителите
 
Оцена:




 
Запиши
Коментар:

 

вторник, 26 септември 2017
Моментно посетители: 203

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Најквалитетниот опиум на светот – македонскиот
--------------------------------
 Св. мчка Тесалоникија со Авкт и Таврион
--------------------------------
 Нова обука на аскерот за Македонија
--------------------------------
 ”Алкалоид” прва фабрика на Балканот за опиум
--------------------------------
 Највредната препродадена збирка од Македонија
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: