Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 7704
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Историја > Среден век > Македонски симболи и хералдика
Македонски земски грб
Сподели на Facebook


Македонски грб со Стематографијата на Витезовиќ. Грбот има штит и има големи промени во него. Се до Витезовиќ македонскиот грб бил жолт лав на црвена основа, сега е црвен лав на жолта основа. Бугарскиот грб ги прима боите на македонскиот, жолт лав на црвена основа.

Сподели на Facebook | << Назад | Најгоре

Овој наслов е прочитан 5502 пати
Просечна оцена од посетителите
 3 од 5
Оцена:
 
Запиши
Коментар:

 

четврток, 28 мај 2020
Моментно посетители: 66

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Македонците ги носат слоновите во Европа
--------------------------------
 Крстот на кој е распнат Исус, низ Македонија
--------------------------------
 Моштите на Св.Марина
--------------------------------
 Кулите како градби во Македонија
--------------------------------
 Најстарото дрво во Македонија
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: